Szkoła wspinania 'W Pionie'

Karta Młodego Warszawiaka i Karta Warszawiaka

O wspinaczce i kursach słów kilka

Wspinaczka jest wyjątkową formą aktywności ruchowej, którą nie jest łatwo opisać w kilku słowach. M.in. dlatego, że składa się na nią kilka dyscyplin, zaczynając od wspinaczki bez użycia liny po kilkumetrowej wysokości skałkach, a kończąc na himalajskich olbrzymach, na których trzeba stosować wyrafinowane techniki asekuracji. Każda z dziedzin tego sportu uprawiana jest w innym środowisku i posiada swoje indywidualne reguły gry.

Jednak wszystkich, którzy uprawiają wspinaczkę na ścianach sztucznych, w słonecznych skałkach jak i zdobywców wysokich szczytów, łączy chęć zmierzenia się z własnymi słabościami, zdobycia rzeczy na pozór nieosiągalnych, przeżycia czegoś wyjątkowego w gronie ludzi, którym można zaufać.

Wiele lat uprawiania tego sportu przekonało nas, że „wspinaczka jest dla każdego bez względu na wiek i sprawność fizyczną”.

Niezależnie od tego, czy chcesz wspinać się rekreacyjnie czy sportowo, na sztucznej ściance czy w naturalnej skale, najbezpieczniej pierwsze kroki zrobić pod opieką specjalisty. Instruktor w fachowy sposób przekaże swoje umiejętności oraz dostosuje program do Twoich indywidualnych możliwości i potrzeb.

Jeśli mieszkasz w Warszawie lub okolicy, zapraszamy Cię na kurs wspinaczki na sztucznej ścianie dla początkujących. Podczas szkolenia nauczysz się podstaw asekuracji i techniki poruszania się „w pionie”. Zdobyte umiejętności pozwolą Ci na samodzielne i bezpieczne uprawianie wspinaczki na sztucznych obiektach.

Jeśli jesteś przekonany, że chcesz aktywnie spędzić czas, na zewnątrz jest ciepło i masz trochę więcej czasu, proponujemy
kurs wspinaczki skalnej 3- i 6-dniowy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Zaawansowanych wspinaczy skałkowych zapraszamy na kurs wspinaczki górskiej, który organizujemy w Tatrach Wysokich
w Polsce i na Słowacji.

W ramach Sekcji Wspinaczkowej prowadzimy regularne treningi dla tych, którzy mają już opanowane podstawy asekuracji i chcą dalej doskonalić swoje umiejętności w zakresie techniki wspinania pod opieką trenera.

Lekcje indywidualne proponujemy osobom będącym na różnym poziomie szkolenia wspinaczkowego. Program i terminy tych zajęć ustalamy indywidualnie z zainteresowanymi.