Szkoła wspinania 'W Pionie'

Karta Młodego Warszawiaka i Karta Warszawiaka

Centrum Wspinania W Pionie - ściana wspinaczkowa, informacje ogólne

Nasze ściany wspinaczkowe znajdują się w centrum Warszawy w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji dzielnicy Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37B (patrz mapka). Godziny otwarcia znajdują się w zakładkach: sztuczna ściana "Big Wall" i bulderownia "Pakernia".

Posiadamy duży wybór dróg wspinaczkowych dla początkujących i zaawansowanych wspinaczy.

 

Zapraszamy na dwa obiekty wspinaczkowe:
- dużą ścianę tzw. "Big Wall" (mieści się w głównej hali ośrodka, zapoznaj się z regulaminem korzystania ze ściany wspinaczkowej)
- bulderownię czyli tzw. "Pakernię" (znajduje się na poziomie "-1", zapoznaj się z regulaminem korzystania z bulderowni wspinaczkowej)

 

 

Na wyposażeniu ściany są do dyspozycji liny statyczne, ograniczona ilość uprzęży wspinaczkowych, przyrządów asekuracyjnych. Pobieramy natomiast dodatkową opłatę w wysokości 10 zł za wypożyczenie liny dynamicznej służacej do wspinaczki z dolną asekuracją. W związku z tym polecamy przynoszenie własnej liny.

 

INSTRUKTAŻ WSTĘPNY

OSOBY POCZĄTKUJĄCE obowiązuje instruktaż wstępny w zakresie wspinaczko na wędkę. Prosimy rezerwować przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem termin instruktażu, telefonicznie w recepcji ściany (tel.: 609 622 467, czynny pn-pt 15.00 - 20.00, so-nd 12.00-20.00). W dni powszednie instruktaże  rozpoczynają się o godzinie 15.30 i 17.00, w soboty i niedziele o 12.30, 15.00 i 17.00. Czas trwania instruktażu wynosi ok. 1 - 1,5 godziny. Należy przynieść ze sobą strój oraz buty sportowe.

OSOBY NIEPEŁNOLETNIE mogą wspinać się po uprzednim dostarczeniu oświadczenia podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego.

MŁODZIEŻ w wieku od 16 do 18 lat może wspinać się bez ograniczeń, jeśli tylko odbędzie stosowne przeszkolenie wspinaczkowe.

MŁODZIEŻ w wieku 14-16 lat może wspinać się bez ograniczeń tylko po odbyciu kursu wspinaczkowego 'W Pionie'. Osoby w tym wieku mogą również wspinać się bez ograniczeń jeśli są członkami sekcji wspinaczkowej W PIONIE lub innych sekcjach wspinaczkowych (konieczne jest okazanie legitymacji lub innego dokumentu potwierdzającego przynależność do sekcji).
W innym przypadku pozostaje wspinaczka tylko 'na wędkę' po odbyciu instruktażu wstępnego.

DZIECI poniżej 14 roku życia nie mogą samodzielnie asekurować wspinających się. Mogą wspinać się tylko na wędkę asekurowane przez instruktora lub przeszkolonego rodzica lub w sekcji dziecięcej prowadzonej przez wykwalifikowanego instruktora.

GRUPY powyżej 4 osób, które wymagają opieki instruktorskiej, muszą zapowiedzieć się telefonicznie na ściance.


Ponadto posiadacze kart MULTISPORT i MEDICOVER SPORT wchodzą na ścianę odpowiednio z dopłatą 12zł i 10zł, natomiast posiadacze Kart FITPROFIT  są uprawnieni do nieodpłatnego wstępu na ściankę wspinaczkową. Wszelkie szkolenia są pełnopłatne. Płatność tylko w formie GOTÓWKI.

Studenci Politechniki Warszawskiej posiadają zniżkę na wejście na ściankę i do bulderowni. Po okazaniu aktualnej legitymacji i wpisaniu się na listę płacą tylko 10 złotych. Obowiązuje miesięczny limit wejść ze zniżką dla studentów. Jest to 150 osobowejść.


Telefon do recepcji ściany: 609 622 467 (czynny: pn-pt 15.00-20.00, so-nd 12.00-20.00).

ŻYCZYMY MIŁEGO WSPINANIA!